Usługi

początkiWarsztat chustowy dla początkujących

Warsztaty te przeznaczone są dla rodziców dzieci nie trzymających jeszcze główki oraz dla rodziców oczekujących narodzin dziecka.

Na warsztatach rodzice dowiedzą się wiele na temat fizjologii dziecka noszonego w chuście, zaletach noszenia oraz przede wszystkim jak prawidłowo nosić dziecko w chuście. Doradcy prowadzący warsztaty podpowiedzą również na co zwrócić uwagę przy kupnie swojej pierwszej chusty, jak ubrać się do chusty w zależności od panującej aury oraz co wolno, a czego nie mając dziecko w chuście. Poznacie również odpowiedzi na nurtujące was pytania.
Warsztaty prowadzone są w kameralnych grupach i trwają ok. 2,5h. Podczas zajęć rodzice nauczą się dwóch wiązań- tzw. kieszonki i kangura, tak by każdy rodzic mógł dostosować rodzaj wiązania do swoich potrzeb. Doradczynie zapewniają wszystkim uczestnikom chusty do ćwiczeń oraz w razie potrzeby lalki. Duży nacisk położony jest na część praktyczną, tak, aby każdy rodzic mógł dobrze opanować wiązanie chusty oraz by po powrocie do domu czuł się z chustą pewnie i umiał samodzielnie zawiązać swoje dziecko.

zaawansowaneWarsztat chustowy dla zaawansowanych

Warsztaty te przeznaczone są dla rodziców dzieci trzymających samodzielnie główkę, od ok. 3-4 miesiąca życia, które były już wcześniej noszone w chuście.
Na warsztatach rodzice dowiedzą się wiele na temat fizjologii dziecka noszonego w chuście oraz bezpieczeństwie noszenia dziecka na plecach.  Z pomocą doświadczonych doradczyń, poznajcie sposoby bezpiecznego wkładania dziecka na plecy, jak również jego zdejmowania i nauczycie się ich w praktyce. Kiedy już opanujecie te umiejętności, samo zawiązanie plecaka stanie się dla was proste.

Warsztaty prowadzone są w kameralnych grupach i trwają ok. 2,5h. Podczas zajęć rodzice nauczą się bezpiecznie wkładać dziecko na plecy, zdejmować je oraz wiązać plecak prosty. Doradczynie zapewniają wszystkim uczestnikom chusty do ćwiczeń oraz w razie potrzeby lalki. Duży nacisk położony jest na część praktyczną, tak, aby każdy rodzic mógł dobrze opanować wiązanie chusty na plecach oraz by po powrocie do domu czuł się z chustą pewnie i umiał samodzielnie zawiązać swoje dziecko.

 

Obraz-007Wyższy Stopień Wtajemniczenia

 

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które opanowały już podstawowe wiązania i chcą doskonalić swoje umiejętności chustowe.

To takie warsztaty dla chustowych zapaleńców. Na tych zajęciach pokażemy Wam, jakie ogromne możliwości stwarza chusta. Nauczymy wiązać wiązania z całego świata.
Każdy miesiąc opatrzony jest innym blokiem tematycznym.

Warsztaty prowadzone są w kameralnych grupach i trwają ok. 2,5h. Podczas zajęć rodzice nauczą się bezpiecznie wkładać dziecko na plecy, zdejmować je oraz wiązać plecak prosty. Doradczynie zapewniają wszystkim uczestnikom chusty do ćwiczeń oraz w razie potrzeby lalki. Duży nacisk położony jest na część praktyczną, tak, aby każdy rodzic mógł dobrze opanować wiązanie chusty na plecach oraz by po powrocie do domu czuł się z chustą pewnie i umiał samodzielnie zawiązać swoje dziecko.

blw grafikaWprowadzenie do BLW

Jeśli interesuje Cię sposób żywienia małych dzieci metodą BLW- Bobas Lubi Wybór i właśnie stoisz przed dylematem praktycznym rozszerzania diety maluszka, to te warsztaty są dla Ciebie. A może dużo na ten temat słyszałeś, czytałeś, ale nie wiesz od czego zacząć? A może masz wątpliwości, potrzebujesz wsparcia i nie masz kogo się poradzić?

Przyjdź na warsztat! Podczas spotkania pokażemy Ci jak przyjemne i proste jest dzielenie się posiłkiem ze swoim dzieckiem. Odpowiemy na nurtujące pytania i wątpliwości. Obalimy mity. Pokażemy Ci, jak planować posiłki, by były one smaczen, zdrowe, zbilansowane a przede wszystkim łatwe i szybkie w przygotowaniu. Jedzenie to świetna przygoda, na drogę której pomożemy wkroczyć także Twojemu dziecku! Będzie pysznie!

 

APGrupa wsparcia rodziców wychowujących dzieci w duchu Rodzicielstwa Bliskości (AP)

Rodzicielstwo jest fantastyczną i wspaniałą przygodą. Przygodą która czasami nam się dłuży, czasami bardzo szybko płynie, a czasami bywa niezwykle trudna. Zarówno w tym dobrym jak i mniej miłym okresie pragniemy cały czas mozolnie budować prawdziwą mocną relację ze swoimi pociechami. Relację opartą na wzajemnym poszanowaniu granic, szacunku i miłości. Relacji pełnej emocji, zarówno tych tak zwanych dobrych jak i tych uważanych za problematyczne. Rodzicielstwo bliskości jest oparte na wzajemnej więzi pełnej zaufania. To właśnie zaufanie do nas daje dziecku pełną swobodę w wyrażaniu emocji. Może usłyszymy, że jestem na Ciebie zła/zły, albo że z czymś się nie zgadzam. To znak, że wszytko jest w porządku. Dziecko wie, że może nam to powiedzieć i to jest piękne! Ale nie będziemy tu pisać, że to jest proste, ponieważ to nieprawda. Dlatego jeżeli czasem czujesz, że masz dość, że chcesz się wyrwać i posłuchać czegoś ciekawego, chcesz po prostu pogadać z ludźmi, którzy podążają tą samą drogą, mającymi te same problemy i radości, albo szukasz inspiracji, zapraszamy Cię gorąco na nasze spotkania Grupy Wsparcia Rodzicielstwa Bliskości. W naszym gronie znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, porozmawiasz z psychologiem współwłaścicielką Poradni Psychologicznej Hipokampus Natalią Minge. Dowiesz się jak kreatywnie wzbogacać rozwój maluszka oraz jak zapewnić mu bezpieczeństwo psychiczne.

 

Terminy najbliższych warsztatów znajdziesz TUTAJ